Kamenný koberec je svými vlastnostmi doslova předurčen jako finální krytina pro okolí bazénů. Jeho průlinčitost (schopnost propouštět vodu) zabraňuje tvorbě kaluží a zvyšuje tak nekluznost plochy, neboť povrch rychle usychá. Vycákaná voda z bazénu je ihned pohlcena do struktury kamenného koberce a po vyspádovaném podkladu je odváděna pryč.
Přírodní kamenivo akumuluje přirozené množství tepla, takže je pochůzka bez obuvi velice komfortní. Taktéž pečlivě omleté oblázky z italského mramoru vytvoří plochu, která bude příjemná pro Vaše chodidla. Kamenný koberec kolem bazénu je velice populární a tvoří více než polovinu jeho aplikací.
Absence spár, jako v případě dlažby, umožní pohodlně a hlavně esteticky dotáhnout kamenný koberec i k pojezdovým lyžinám zastřešení bazénu, odtokovým kanálkům, či k lemu šachet bazénové techniky.
Kamenný koberec je zcela odolný vůči chlorované vodě, nebo jakkoli jinak upravené vodě pomocí bazénové chemie a dokonce je zcela odolný vůči slané vodě. Kamenný koberec je možný položit i na plochy trvale zatížené vodou, proto plánujete-li atypický designový bazén, pak je pro Vás kamenný koberec správnou volbou. Odtokové kanálky u přepadových bazénu pak nemusí nutně být ze studeného nerezu nebo jiných kovů. Zkuste je zhotovit z kamenného koberce a naplno tak využít jeho průlinčitosti.

Druh kameniva
Zrnitost
Řadit podle
Filtruji produkty