Kamenným koberce nemusí být nutně pouze podlahová finální krytina, ale lze jej aplikovat i na svislé plochy v interiéru i exteriéru. Vznikne tak velice originální „obklad“. Ať je to sokl u podlahy či na domě, podstupnice schodu, zídka, nebo rovnou celá stěna – nic není problém pro kamenný koberec.
Na nižší svislé plochy do 30cm lze pokládat i standartní provedení kamenného koberce určeného pro vodorovnou aplikaci a to za pomoci bednění. Pro všechny ostatní případy máme v nabídce unikátní systém VERTIKAL KK, který umožní přímou aplikaci na svislé plochy natahováním. Systém je unikátní především díky velice jednoduché aplikaci, kterou zvládnete i bez předchozích zkušeností.
Strukturu svislých ploch, u kterých hrozí silné znečištění, jako například stěna za kuchyňskou linkou, je možné uzavřít výplňovou hmotou. Vyplní se mezery mezi jednotlivými kamínky a zamezí se tak vnikání nečistot do struktury kamenného koberce. Takto uzavřený kamenný koberec se snadno udržuje v čistotě otíráním hadrem v kombinaci s běžnými čisticími prostředky.

Druh kameniva
Zrnitost
Řadit podle
Filtruji produkty