Kamenný koberec je velice oblíbená a funkční finální krytina pro pokrytí teras. Rozmanitý design vzorů 100% přírodního kameniva sladíte s jakýmikoli navazujícími prvky Vašeho bydlení. Přírodní kamenivo se dokonale hodí ke všem kovovým prvkům umístěným na terase nebo v okolí. Stejně tak sladíte přírodní kámen v kamenném koberci s dřevěnými prvky, jako je nábytek či konstrukce zastřešení terasy.
Vzory kamenných koberců je možno libovolně kombinovat a vytvářet z nich různé obrazce. Jediným omezením je Vaše fantazie.
Velkou estetickou výhodou kamenného koberce je absence spár, které najdete u většiny ostatních krytin, typicky u různých typů dlažby. Dlažbu, kterou je nutné přiřezávat, jen obtížně instalujete do malých, nebo různě zaoblených prostor. Kamenný koberec lze komfortně aplikovat i do těch nejužších skulin a kopírovat s ním jakýkoli tvar bez problémů. Vzhledem k variabilitě aplikované vrstvy je možné překlenout lokální nerovnosti (např. prohlubně) v podkladu, ale také například patky od sloupů zastřešení.
Je-li úroveň terasy vyvýšena nad okolní terén, není problém pokrýt kamenným kobercem i svisle plochy (boky) betonové desky. Aplikace na svislé plochy probíhá pomocí bednění, nebo je možné využít našeho systému VERTIKAL, který umožňuje svislou aplikaci kamenného koberce přímo natahováním.
Údržba kamenného koberce na terase je překvapivě jednoduchá. Lze jej zametat, ideálně smetákem s gumovými štětinami (v naší nabídce), nebo luxovat vhodným vysavačem. V případě výraznějšího znečištění je možné plochu čistit i tlakovou vodou.

Druh kameniva
Zrnitost
Řadit podle
Filtruji produkty