Návody

   … podrobné textové návody ke stažení zde

   … níže naleznete videa s návody a tipy na realizaci kamenného koberce

Základní instruktážní video k podkládce kamenného koberce Destone


POZOR! Poměr pryskyřice a tvrdidla uvedený ve videonávodu se může lišit dle dodaného druhu pojiva. Vždy použijte poměr uvedený v návodu na použití, který obdržíte spolu s Vaší objednávkou.

Aplikace penetrace PENETRYL KK

Pokládka kamenného koberce na svislé plochy pomocí bednění

Jak usazovat lišty ke kamennému koberci

Aplikace výplňového gelu PORGEL KK

Aplikace a podkládka Kamenného koberce Destone

Kamenný koberec zvládne položit každý domácí kutil. Vhodným podkladem je beton, dlažba, zhutněné štěrkové lože. Kromě samotné pokládky je důležitá příprava podkladu.

kamenny-koberec-aplikace-1 kamenny-koberec-aplikace-2 kamenny-koberec-aplikace-3

Starý betonový podklad musí být pevný, bez prasklin a čistý. Podklad je třeba řádně prohlédnout a zbavit volných a nesoudržných částí. Poté mechanicky očistit vysátím, případně zamést a tlakem vody odstranit všechna znečištění – mechy, staré nátěry a jiné materiály, případně odstranit místa od mastných a ropných látek přebroušením. Pro zajištění dokonalé přilnavosti systému kamenného koberce k podkladu je třeba před pokládkou aplikovat hloubkovou epoxidovou penetrací PENETRYL KK v souladu s dodaným návodem. PENETRYL KK naleznete v naší nabídce v různých baleních. POZOR: vždy je nutné použít epoxidovou penetraci, nikoli akrylátovou, ke které kamenný koberec dokonale nepřilne. Původní dilatace starého podkladu je třeba zachovat vložením dilatační lišty i ve vrstvě kamenného koberce. Podklad musí být suchý.

Nový správně připravený podklad je většinou bez problémů. Doporučuje se betonová deska s výztuží o výšce 8-10 cm, dle velikosti rozčleněná dilatačními lištami, které zabraňují praskání betonu a následně povrchu kamenného koberce. Stejně jako u starého musí být podklad před pokládkou kamenného koberce suchý a očištěný. I zde je součástí našeho systému epoxidová penetrace PENETRYL KK, která zvyšuje vaznost kamenného koberce k podkladu.

Štěrkový podklad lze použít pouze pro pochozí plochy! Musí být strojně zhutněný, bez nečistot, jako je olej, hlína, listí, mech apod. Penetrace se neprovádí. Součástí našeho systému pro pokládku na štěrkové podloží je ARMOVACÍ MŘÍŽKA (v nabídce balení po 10m2 a 50m2), které zpevní kamenný koberec až o 60% a chrání jej tak proti mírnějším lokálním propadům podloží. Při aplikaci ARMOVACÍ MŘÍŽKY do kamenného koberce postupujte dle dodaného návodu. Více o správné skladbě štěrkového podloží se můžete dozvědět v často kladených dotazech.

Pokládka kamenného koberce na vodorovné plochy

Směs pryskyřice a kameniva se vlije na připravený podklad a postupně roztahuje ocelovým hladítkem rovnoměrně do výšky vrstvy 1,4 cm, což je doporučená výška pro aplikace na betonový podklad. Na štěrkové podloží je pak nutná vrstva alespoň 2cm. Kamenný koberec je třeba důkladně utlačit a uhladit, aby vznikl souvislý povrch bez prohlubní. Plochu kamenného koberce je možné ukončit lištou, betonovým nebo kamenným obrubníkem, případně do ztracena, tj. postupně výšku materiálu snížit a dotáhnout k ostatní ploše. Ocelové nerezové hladítko je třeba průběžně otírat hadrem namočeným v acetonu, nebo ředidle S6005/6006, aby se materiál nelepil a povrch zůstal hladký. Po aplikaci je třeba zajistit, aby povrch zůstal suchý do 24 hodin, bez jakéhokoli mechanického zatížení.

Pokládka kamenného koberce na svislé plochy (podstupnice schodů, obrubníky, zídky atd.)

Na svislé plochy se pokládá pomocí bednění (šalování) a používá se stejný materiál kamenného koberce jako na vodorovnou pokládku.
Do připravených prken na potřebnou výšku se z vnější strany našroubují vruty, kterými se nastaví šířka mezi bedněním a svislou betonovou plochou. Připravené bednění se připevní k betonové ploše a opatrně se za stálého pěchování a poklepávání zaplní po vrstvách tento prostor po celé výšce.

Při pokládce materiálu na schodiště se postupuje stejným způsobem, nejdříve se obkládají boky schodiště, poté čela schodišťových stupňů a nakonec nášlapy. Na strany je lepší použít standardní lišty pro obklady. Bednění se odstraňuje nejdříve za 24 hodin od pokládky odšroubováním a jemným odklepnutím.

Při pokládce kamenného koberce platí, že je nutné dodržovat dilatace jako u betonování betonových ploch, aby nedošlo k potrhání povrchu. Při kombinaci více barev se doporučuje použít oddělovací lišty.

Všechny znečištěné nástroje použité při pokládce je nutno očistit acetonem, nebo ředidlem S6005, S6006.

Exterier-propustna-vrstva

Exteriér (propustná vrstva)

mezery zachovány

Podrobné návody ke stažení

Název Dokumentu formát Stažení
Návod na pokládku Kamenného koberce Destone – exteriér PDF STÁHNOUT
Návod na pokládku Kamenného koberce Destone – interiér PDF STÁHNOUT
Návod na pokládku kamenného koberce UV REZIST PDF STÁHNOUT
Návod na pokládku kamenného koberce VERTIKAL PDF STÁHNOUT
Informace a návod na aplikaci – revitalizační prostředek REVITAL KK PDF STÁHNOUT
Informace a návod na aplikaci – revitalizační prostředek UV REVITAL PDF STÁHNOUT
Informace a návod na aplikaci – výplňová hmota PORES KK PDF STÁHNOUT
Informace a návod na aplikaci – hloubková penetrace PENETRYL KK PDF STÁHNOUT
Informace a návod na aplikaci – hloubková penetrace PENETRYL Z „zimní“ PDF STÁHNOUT
Informace a návod na aplikaci – výplňový gel PORGEL KK PDF STÁHNOUT
Informace a návod na aplikaci – protikluzný posyp PROTISKLUZ KK PDF STÁHNOUT
Informace a návod na aplikaci – Armovací mřížka PDF STÁHNOUT
Informace a návod na aplikaci – EPOKONEKT PDF STÁHNOUT